• Język: Polski Polski
  • Waluta: PLN
  • zmień

Język:

Waluta:Sucha masa mięśniowa.

Budowa suchej masy mięśniowej, redukcja tłuszczu - "rzeźba".


Budowa suchej masy mięśniowej oraz redukcja zbędnego tłuszczu to zazwyczaj długi i mozolny cel. Uwarunkowany jest przemianą materii oraz genetyką. Zawarte poniżej porady mogą pomóc zarówno osobie szczupłej w budowie suchej masy, jak i osobie posiadającej sportową sylwetkę w dopracowaniu każdego detalu swojego ciała. A nawet masywnej osobie mającej dość "wielkości", a zaczynającej myśleć jak połączyć tą wielkość, z jakością lub przy minimalnych ubytkach mięśni pozbyć jak największej ilości tłuszczu. Proponujemy zacząć od doboru odpowiedniej diety oraz treningu dla masywnych osób zalecamy dwa - trzy razy w tygodniu treningi aerobowe. Warto też pomyśleć o odpowiedniej suplementacji. 

"Białko"

Budulcem suchej masy mięśniowej jest białko. To właśnie ono po odpowiednim treningu przyłącza kolejne włókna mięśniowe i powoduje przyrost ich masy. W tej chwili rynek suplementów posiada bardzo szeroką ofertę od białek sojowych, jajecznych, roślinnych poprzez kazeinę białka serwatkowe oraz bardzo ciekawe, ze względu na różną długość wchłaniania mieszanki białek. Cena dwóch kilogramów białka w tym momencie to od około 100zł do nawet 250 zł za opakowanie. Białka prócz pochodzenia dzielimy na koncentraty (długość wchłaniania około 3 godzin), izolaty (około 1 godziny) oraz hydrolizaty (poniżej 1 godziny).

Protein 80 2250 gramSojavit 85


Najtańsze obecnie na rynku są białka sojowe oraz roślinne. To, że te białka są tanie nie znaczy, że są gorsze tylko, że pozyskanie surowca nie niesie ze sobą zbyt dużych kosztów. Godnym zainteresowania jest "Sojavit 85" izolat białek soi firmy Olimp. Bardzo popularnym w sprzedaży jest koncentrat białek pszenicznych "Protein 80" firmy Hi Tec Nutrition.Pure American 750 gram100% Natural Whey Protein Concentrate

Najpopularniejsze białko na rynku to serwatka. Jest bardzo dobrze przyswajalne. Mamy dla was pare propozycji od najtańszych po najlepsze produkty. Koncentrat serwatki na każdą kieszeń produkuje dla nas firma FitMax jest to suplement noszący nazwę "Pure American" występujący w 750g opakowaniach. Równie nie drogą serwatkę ma dla nas Olimp "100% Natural Whey Protein Concentrate". Białko to, pomimo, że występuje w smaku naturalnym jest bardzo smaczne, popularne i godne polecenia.

Whey C-6 2250 gram100% Whey Protein ProffessionalNie możemy pominąć koncentratów serwatkowych wzbogaconych o enzymy trawienne, takich jak np bardzo popularne w naszym sklepie "Whey C-6" firmy Hi Tec Nutrition, oraz przepyszne w smaku "100% Whey Protein Professional" firmy Scitec Nutriotion.

Pure Whey Isolate 95100% Whey Protein IsolateGodne zainteresowania izolaty białek serwatkowych to "Pure Whey Isolate 95" firmy Olimp oraz "100% Whey Isolate" firmy Scitec Nutrition.
Hi Anabol Protein 2250 gramProMix 3021 gram
Mieszanki białek są nieco tańsze niż serwatka, ale są bardzo popularnym oraz ciekawym rozwiązaniem łączącym ze sobą koncentrat oraz izolat białek serwatkowych, sojowych, roślinnych oraz kazeiny. Co powoduję, że oragnizm nie odczuwa braku białka przez długi czas. Ze względu bardzo dużą ilość białka, bo aż 91% i korzystną cene polecamy "Hi Anabol Protein" firmy Hi Tec Nutrition oraz "ProMix" firmy Scitec Nutrition, ze względu na ekonomię oraz jakość.

Micellar Casein 1000g Hi Tec NutritionMicellar Casein 1000g Peak


Warto też wspomnieć o białku przeznaczonym specjalnie na noc. Długi okres wchłaniania powoduje, że kazeina doskonale spisuje się w tym zadaniu. Polecamy produkt fitm Peak "Micellar Casein" oraz produkt noszący tą samą nazwę firmy Hi Tec Nutrition.UWAGA!!! jeśli decydujesz sie na zakup białka nie zawierającego enzymów trawiennych, możesz kupic te enzymy odzielnie. "Enzymes" posiada w ogercie firma Peak.Ze względu na obszerność w kategorii białka wymienimy tylko pozostałe typy: białka jaj, białka zamienne dla posiłków i Hydrolizaty białek."Aminokwasy"

Aminokwasy - są to rozłożone białka. Ze względu na to, że występują w formie prostej nasz organizm nie musi ich już rozkładać, więc przyswaja je natychmiastowo. Jeśli spożywasz dużą ilość białka aminokwasy mogą okazać się zbędne. Choć nawet wtedy są świetną formą białka, którą możesz spożyć rano bezpośrednio po wstaniu, oraz po nie zbyt bogatym w białko posiłku czy też po siłowni. Ze względu na równie dużą ilość propozycji producenta my ograniczymy się tylko do kilku propozycji ze względu na cenę, wydajność oraz jakość.

PlasmexUltra Amino


Cenowo bezkonkurencyje są aminokwasy "Plasmex" firmy Megabol. Choć wielkość porcji i stężenie w jednej kapsułce pozostawiają wiele do życzenia.  Biorąc pod uwagę cenę i wydajność polecamy "Ultra Amino" firmy Hi Tec nutrition.

Amino 5600Beed Aminos


Nie dużo droższym, a równie wydajnym suplementem będą "Amino 5600" firmy Scitec.

Dużą popularnością ze względu, na jakość cieszą się aminokwasy wołowe "100% Beef Aminos" firmy Universal Nutrition"Buzery pompujące NO2, odżywki przed treningowe."

Masz ochotę potrenować, lecz ze względu na ciężki dzień w pracy czujesz się wycieńczony? Ochoty nic nie zastąpi, ale odpowiednie skupienie, oraz porcje energii dostarczyć Ci może odpowiednia odżywka przed treningowa.

Jak wybrać odpowiednią? Odżywki przed treningowe składają się przede wszystkim z kreatyny oraz przeróżnych form argininy odpowiedzialnych za tak zwaną "pompę treningową". Beta alaniny odpowiadającej za zmniejszone zmęczenie oraz wydłużenie czasu maksymalnego wysiłku. W skład ich wchodzi równie często kofeina, co najzwyczajniej pobudza nas oraz walczy z sennością.

Plutonium 1000gShock Therapy


Proponujemy zacząć od lżejszych suplementów typu "Shock Therapy" firmy Universal Nutrition czy "Plutonium" firmy Peak.

S.A.W. Napalm


Warto też wypróbować "S.A.W." firmy Trec Nutrition. Dużym zainteresowaniem cieszy się również "Napalm" firmy Fitness Authority zawiera dużą dawkę kofeiny oraz węglowodany Vitargo, o których opowiemy później.


Xpand bez kofeinyGodnym zainteresowania dla osób unikających kofeiny będzie "Xpand" firmy Dymatize. Ze względu na zróżnicowanie naszych organizmów prawie każdy z suplementów przed treningowych ma swoich fanów.


Nox Pump Extreme 30 saszetek firmy Ultralife

Jeśli te suplementy nie będą Cię już zadowalały nie martw się. Najmocniejsze celowo zostawiliśmy na później. Zrobiliśmy to, ponieważ wyżej wymienione suplementy są równie skuteczne, a zaczynając od tych które zaraz wymienimy, prawdopodobnie przez długi czas nie znajdziecie nic co dorówna ich skuteczności. Mianowicie chodzi o każdy suplement zawierający tak zwane geranium (1-3 dimethylamylamine) czy też w skrócie DMAA. Jeśli w którymś z suplementów znajdziesz ten składnik, nie wahaj się przejść na kolejny "poziom energii".AAKG ExtremeAAKG Extreme Shot

Każdy z tym suplementów możemy również wzbogacić o większą ilość argininy by doświadczyć "pompy treningowej", której nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić. Bardzo popularny suplement firmy Olimp "AAKG Extreme" występuje w dwóch formach ekonomicznej - kapsułki oraz lepiej i szybciej przyswajalnej - płynnie.

VasoFusionArginine Liquid

Nie są to jedyne skuteczne argininy na rynku. Ciekawą propozycją zawierającą wiele odmian argininy jest "VasoFusion" firmy Hi Tec Nutrition. Oraz płynna wersja "Arginine Liquid" w wydaniu Scitec Nutrition."Węglowodany"

Węglowodany w ludzkim organizmie odpowiadają za odbudowę glikogenu. Glikogen zaś jest magazynem energii, co świadczy, że bez odpowiedniej ilości spożytych węglowodanów nie jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować. Co gorsza, jeśli organizm nie znajdzie energii w tym właśnie magazynie, będzie pobierał ją z mięśni. Dużą ilość węglowodanów dostarczamy z pożywienia, choć chcąc zredukować tkankę tłuszczową musimy uważać, z jakiego źródła dostarczamy węglowodany. Producenci suplementów oferują nam głównie węglowodany w dwóch formach: carbo oraz vitargo.

Carbo są to bardzo tanie węglowodany składające się głównie z cukrów prostych. Cena za 1 kg tego typu odżywki to około 20 zł. Zalecane przez nas spożycie to 50-75g trzy razy dziennie. Jedna porcja bezpośrednio po przebudzeniu w celu "postawienia" nas na nogi, drugą proponujemy spożyć z jakimś białkiem na około 1-1,5 godziny przed treningiem by nie odczuwać się ociężałym, a za razem nie być głodnym. Trzecią zalecamy spożyć bezpośrednio po treningu siłowym.

Carbo NOX 1000 gramCarbo Plus 1000 gram

Suplementy tego typu nie różnią się zbytnio, dlatego my zdecydowaliśmy pokazać wam te, które w pewien sposób się jednak wyróżniają. "Carbo NOX" firmy Olimp prócz węglowodanów zostało wzbogacone w odpowiedzialną za "pompę mięśni" arginine. "Carbo Plus" procz zwykłych węglowodanów zawiera też HCA, co powoduje, że jeśli organizm nie będzie w stanie przetworzyć tych węglowodanów na energie to zostaną one po prostu wydalone. Z pewnością jest to lepsze rozwiązanie niż po pewnym czasie zobaczenie ich w obrębie pasa.


Vitargo

Vitargo najlepsze paliwo napędowe dla naszego organizmu. Vitargo są to węglowodany cząsteczkowo przypominające glikogen, co powoduje, że są wchłaniane ekstremalnie szybko. Równie szybko czujemy przypływ energii. Niestety prócz doskonałych posiadają też wadę... Jest nią cena 1 kg Vitargo kosztuje około 50zł i jest to raczej dolna granica jego ceny. Ekonomicznym rozwiązaniem jest spożywanie ich tylko w trakcie treningu zamiast po treningowej porcji carbo. Choć jeśli stać Cię na zakup Vitargo to zrób to, bo naprawdę warto. Dobrym zakupem z pewnością będzie "Vitargo" firmy Fitness Authority."HMB"

HMB to drugi po kreatynie rewolucyjny suplement o zdecydowanie zauważalnym i odczuwalnym działaniu. Jego długotrwałe stosowanie wpływa korzystnie na przyrost masy mięśniowej oraz powoduje spadek tłuszczu. Suplement ten należy stosować minimum dwa-trzy miesiące. Krótko mówiąc powoduje on to, że organizm potrzebną do wykonania energie pobiera z tłuszczów, a dodatkowo wpływa korzystnie na budowę masy mięśniowej.

HMB Mega Caps 30 kapsułekHMB 70 ml


Na rynku suplementów HMB występuje w formie kapsułek oraz dużo skuteczniejszej formie płynnej. Polecamy w formie kapsułek "HMB Mega Caps" firmy Olimp oraz "HMB" w płynie firmy Hi Tec Nutrition."Antykataboliki i odżywki po treningowe" (BCAA, Glutamina, Odżywki po treningowe)

Dbając, o jakość umięśnienia czy też rzeźbiąc się musimy zaopatrzyć się w suplementy chroniące nasze dotychczasowo zbudowane mięśnie. Ciężkie treningi są nieodzownym elementem rzeźbienia a mięsień bez pomocy suplementów może tego nie wytrzymać. Jeśli zawartość naszego portfela nie jest zbyt duża powinniśmy wybrać między BCAA, BCAA z glutaminą a kompleksową odżywką po treningową.

BCAA dostępne jest w formie kapsułek, tabletek, proszku a nawet w płynie. Zalecane dawkowanie to około 5g aminokwasów 3 razy dziennie (porcja bezpośrednio po przebudzeniu, 30minut przed treningiem oraz bezpośrednio po treningu) My za najlepszą formę uważamy spożycie 13g BCAA rozrobionego z wodą pite podczas treningu, lecz i w tym wypadku nie zawadzi też spożyć paru gram rano.

BCAA Mega CapsBCAA 6400


Godne uwagi kapsułki to "BCAA Mega Caps" firmy Olimp, tabletki "BCAA 6400" firmy Scitec Nutrition. Oba suplementy są doskonałe pod względem jakościowym jak i cenowym.

BCAA TNTBCAA powder
Chcąc skorzystać z rozpuszczalnego w wodzie BCAA w proszku polecamy zakup produktu firmy Hi Tec Nutrition "BCAA Powder" można stosować go przed i po treningu lub spożywać z większą ilością wody podczas treningu. Godne zainteresowania jest również "BCAA TNT" firmy Peak gdyż prócz samego BCAA zawiera również cytrulinę odpowiedzialną za zwiększoną "pompę treningową".
BCAA Mega Strong

Najciekawszą forme BCAA w płynie naszym zdaniem posiada firma Nutrend "BCAA Mega Strong" jak wiadomo płyn wchłania sie najlepiej, lecz nie jest tak wydajny oraz atrakcyjny cenowo jak inne formy.
Glutamina równie ważny jak BCAA „antykatabolik” regenerujący oraz budujący tkankę mięśniową. Prócz skutecznego blokowania katabolizmu wspomaga również procesy anaboliczne. Wspomaga odporność oraz zmniejsza zmęczenie mięśni po ciężkim treningu. Coraz częściej producenci łączą glutaminę z wyżej wymienionymi aminokwasami BCAA, co tworzy wspaniały zestaw antykatabolików.

GlutafusionL-Glutamina 4000


Tu pod względem ekonomicznym polecamy "Glutafusion" firmy Hi tec Nutrition występujący w formie kapsułek oraz "L-Glutamina" firmy FitMax, która występuje w proszku.

G-Bomb


Pod względem jakości bezkonkurencyjna pozostaje Glutamina firmy Scitec Nutrition "G-Bomb". Występuje w formie rozpuszczalnej w proszku o atrakcyjnym smaku. G-Bomb posiada najbogatszy skład różnych form glutaminy, co czyni go bezkonkurencyjnym w kategorii glutamin niestety cena pozostawia wiele do życzenia, choć jak wiadomo za jakość trzeba zapłacić.


BCAA XplodeBCAA Xtra


Chcąc wybrać BCAA łączone z glutaminą sugerujemy zakup atrakcyjnego cenowo "BCAA XTRA" firmy ActivLab bądź nie dużo droższe, a na pewno bardziej atrakcyjne smakowo "BCAA Xplode" firmy Olimp. Zakup BCAA+glutaminy jest ekonomiczniejszym finansowo oraz mniej czasochłonny w przygotowaniu.Creasteron 2400 gramTri Anabol

Suplementy po treningowe to nic innego jak połączenia różnych substancji potrzebnych do pełnej regeneracji. Najczęściej jest połączenie kreatyny, BCAA, glutaminy oraz węglowodanów. Ze względu, iż wszystkie te substancje zostały wymienione oraz opisane powyżej nie będziemy się powtarzać. Za najbardziej kompleksową odżywkę uważamy "Creasteron" firmy Hi Tec Nutrition. Ciekawą pod względem ilości substancji aktywnych wydaje się również "Tri Anabol" firmy Peak.Chcąc pozbyć się zbędnego tłuszczu warto również spojrzeć do działu zatytułowanego "odchudzanie". Najlepiej zwrócić uwagę na L-karnityne i CLA, lub jeśli ilość tłuszczu jest jeszcze dość duża warto też zaopatrzyć się w termogeniki (a nawet, jeśli lubisz czasem zjeść wysoko kaloryczne nie dietetyczne posiłki zaopatrz się również w HCA).


Życzymy wytrwałości i wielu sukcesów własnych w realizowaniu swoich planów, czy być może nawet na szczeblach zawodowej kulturystyki.Jeśli macie jakieś ciekawe sugestie, co do braków, bądź jakiekolwiek zastrzeżenia piszcie na nasz adres mailowy.

UWAGA - kopiowanie oraz rozpowszechnianie tego tekstu jest zabronione przez IRON-MEN.PL ©2007 (ROBERT SZCZERBA).

Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późną. zm.)

Ochrona autorskich praw osobistych:

Twórca, którego autorskie prawa osobiste zostały zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania. W razie dokonanego naruszenia może także żądać, aby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności, aby złożyła publiczne oświadczenie o odpowiedniej treści i formie. Jeżeli naruszenie było zawinione, sąd może przyznać twórcy odpowiednią sumę pieniężną tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę albo - na żądanie twórcy - zobowiązać sprawcę, aby uiścił odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez twórcę cel społeczny.

Witaj w naszym sklepie:

Sklep Iron-Men to najlepsze miejsce w sieci, gdzie możesz nabyć najwyższej jakości odżywki i suplementy diety dla kulturystów i ćwiczących fitness. Niskie koszty przesyłki kurierskiej i możliwość odbioru osobistego w Ostrołęce ul.Gorbatowa 7a/3. Dzięki temu daje to  nam przewagę na konkurencją.

Posiadamy status Super Sprzedawcy w serwisie Allegro.pl. Dzięki niskim cenom nasze odżywki są popularne także na Ebayu.